USPEŠNO IZVEDENO DRŽAVNO PRVENSTVO UPOKOJENCEV SLOVENIJE

V KEGLJANJU ZA ŽENSKE IN MOŠKE EKIPE

Dve četrti mesti v posamezni konkurenci

Društvo upokojencev Litija je bilo organizator državnega prvenstva upokojencev Slovenije v kegljanju za ženske in moške ekipe. Tekmovanje je bilo izvedeno 18. in 19. septembra na šest steznem kegljišču v Ljubljani na Staničevi ulici 41, kjer je tehnično izvedbo prevzel kegljaški klub Taborska jama.

Na tekmovanju je nastopilo 11 ženskih in 14 moških ekip s pet člansko zasedbo. Skupno je nastopilo 125 tekmovalcev. Na tekmovanju sta nastopili tudi dve naši ekipi. Za ženski ekipi so nastopale Branka Planinšek, Beti Prašnikar, Jana Novak , Marina Probs ter rezervi Marija Molka in Darja Celestina, ki so osvojile 6. mesto. Za moško ekipo so nastopili Ludvik Novak, Ferdo Kunstelj, Janez Belec, Slavko Poglajen in Stane Tegelj, ki so osvojili 11. mesto.

Lepa rezultata sta v posamezni konkurenxi dosegla Branka Planinšek, ki je osvojila četrto mesto ter zaostala za en sam podrti kegelj za bronasto kolajno,

Enak uspeh je dopolnil Ludvik Novak, ki je zaostal samo za štiri podrte keglje in s tem ob bronasto kolajno.