Športne aktivnosti

Športna sekcija pri Društvu upokojencev je zelo aktivna in pestra predvsem v jesenskem delu sezone. Sredi meseca septembra je bilo naše društvo organizator državnega prvenstva upokojencev Slovenije v Pikadu za ženske in moške ekipe.

Tekmovanje je potekalo v gostilni Kovač, kjer je nastopilo 15 ženskih in 15 moških ekip. To je bil velik projekt za društvo saj je nastopilo preko 160 tekmovalcev. Moška ekipa DU Litija je zasedla osmo mesto, ženska ekipa, pa je v močni konkurenci osvojila 13 mesto. Izvrsten uspeh, pa je dosegel naš član Edvard Srebrnjak, ki je osvojil bronasto kolajno.

V Kamniku je potekalo državno prvenstvo upokojencev Slovenije v kegljanju . Kot regijski prvak se je tekmovanja udeležila tudi ženska ekipa DU Litija. Naše tekmovalke v sestavi Beti Prašnikar, Darja Celestina,Branka Planinšek, Ivanka Novak in Marija Molka so osvojile šesto mesto. Za velik uspeh, pa je poskrbela članica naše ekipe Darja Celestina z osvojeno bronasto medaljo.

Tretje dejanje športne sekcije pa je bilo državno prvenstvo upokojencev v balinanju. Tekmovanja v Kranju se je kot predstavnica Zasavske regije udeležila ženska ekipa , ki je žal izgubila dve uvodni tekmi in na koncu osvojila 13 mesto. Za ekipo DU Litija so nastopile Marija Molka, Marija Lambergar , Helena Nemeček, Marinka Probs in Darja Celestina.